Mrągowo - Tymnikowo - Czerwonki - Poręby - Miejski Las - Mrągowo

Rodzaj szlaku: rowerowy
Trasa: Mrągowo - Tymnikowo - Czerwonki - Poręby - Miejski Las - Mrągowo
Długość trasy: ok. 15 km
Opis: Trasa oznakowana w niebieskim kolorze, przebiegająca pośród pól, łąk, czystych jezior i przepięknych krajobrazów
Autor: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
Zdjęcia: Beata Gida, archiwum MCIT• Dojeżdżamy promenadą do Amfiteatru, udajemy się w lewo ostro pod górę do końca drogi wyłożonej płytami betonowymi, ponownie kierujemy się w lewo, a następnie drogą asfaltową w prawo, lekko pod górę do skrzyżowania w kształcie litery T- jedziemy w prawo, drogą gruntową.


• Jedziemy prosto po 800 m mijając po prawej stronie drogę do dawnego ośrodka wypoczynkowego Troszczykowo. Na następnym rozdrożu kierujemy się w lewo w stronę Czerwonek, mijamy tablicę końca wsi Tymnikowo i jedziemy prosto.


• Wjeżdżamy do wsi Czerwonki brukowaną drogą, jedziemy cały czas prosto, po lewej stronie drogi widoczne jezioro Juksty, po ok. 4 kilometrach skręcamy w prawo i drogą wśród pól dojeżdżamy do Poręb, w Porębach skręcamy w lewo, cały czas jedziemy polną drogą.


• Przejeżdżamy przez miejscowość Miejski Las , po czym skręcamy w prawo i gruntową drogą wzdłuż nasypu kolejowego dojeżdżamy do drogi prowadzącej do
Ośrodka Narciarskiego „Góra Czterech Wiatrów”.

 

Góra Czterech Wiatrów• Skręcamy w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i skręcamy w prawo, jedziemy drogą asfaltową nr 16, po czym skręcamy w prawo w pierwszą szutrową drogę, przejeżdżamy pod wiaduktem i cały czas jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy jezioro Sutapie Małe, następnie ogródki działkowe. Przed drogą asfaltową skręcamy w prawo i jedziemy do końca drogi wyłożonej płytami betonowymi przy posesjach.


• Skręcamy w prawo na utwardzoną drogę i udajemy się w kierunku garaży, skręcając przed nimi w prawo i następnie za malutkim mostkiem ponownie w prawo. Jedziemy ścieżką nad jeziorem Czos, z czasem zamieniającą się w promenadę.

 

Promenada nad jeziorem Czos

 

foto Beata Gida

 

Jezioro Czos

 

foto Beata Gida

 

 

 

facebook
pinterest